Fotograf Elbląg

Paulina Szramke fotografia logo

Ewa Wewersowicz

Mój Nie-Tajny projekt „Elblążanie & Elblążanki” zaliczył wakacyjną przerwę. Ale wracam i to z przytupem!! Przed Państwem Ewa Wewersowicz 😍

Czasami w naszym życiu spotykamy osoby, których mimo tego, że nigdy wcześniej nie widzieliśmy, od pierwszych sekund wiemy, że to jest to!

Moja siódma bohaterka projektu „Elblążanie i Elblążanki” to śliczna, filigranowa blondynka. Strach  przytulić, żeby nie zrobić krzywdy! A tu zdziwienie, Ewa Wewersowicz, to prawdziwa siłaczka, heroska i w opór dzielna kobieta, która w naszym mieście stworzyła wyjątkowe miejsce, o którym mam zaszczyt Wam dzisiaj opowiedzieć.

Ewa od dzieciństwa kochała sport, była żywym srebrem, marzyła o studiach na AWF, ale w tamtym momencie życia wybrała zawód „pewniejszy”, taki, który zapewni jej rodzinie  poczucie bezpieczeństwa. Została księgową. Po 20 latach poczuła, że przyszedł czas na zmiany – 6 lipca 2020 roku powstał FITEK. Ewa nadal jest księgową, bardzo sobie ten zawód ceni, ale po południu wskakuje w dres i otwiera drzwi do swojej sali treningowej, gdzie dzieje się dużo więcej niż tylko praca nad ciałem.

Mimo tego, że Ewa pracuje bardzo dzieżko, wstaje o 5:30, potem jest księgową, a po południu trenerem (choć to słowo absolutnie nie mieści sobie tego co Ewa faktycznie robi w FITKU!), znajduje czas na odpoczynek. Kocha jeździć rowerem, przestrzeń i kontakt z naturą to dla niej medytacja.
Elbląg to mała ojczyzna, FITEK to tak naprawdę drugi dom, gdzie Ewa spędza czas ze swoimi dziećmi i zaprasza wszystkich, którzy tego potrzebują. Przyznam, że oczy mi się szkliły w trakcie naszej rozmowy. Ewa to niezwykła kobieta z mnóstwem światła w sobie i chęci do życia, a przede wszystkim otwarta na drugiego człowieka i chętna by wyciągnąć doń pomocną dłoń… Ech… niech będzie i rym na końcu!
Jestem wdzięczna, po raz kolejny. Nawet nie marzyłam, że będę miała szanse poznać tak pięknych ludzi w trakcie projektu. A to nie koniec!

Ewa stworzyła FITKA z potrzeby serca, chciała, by ta przestrzeń była ciepła, rodzinna, gdzie każdy może trenować, bez poczucia bycia ocenianym. Tu nie mam miejsca na porównywanie się do innych, krytykę, strach, tu każdy ma prawo być sobą i tylko z samym sobą się ściga! Ewa prowadzi grupę Fitsiaków (treningi dla dzieci 6-12 lat), treningi personalne, treningi dla kobiet po ciąży, dodatkowo masaże, a ostatnio nawet taping twarzy!
Ewa ma ogromne doświadczenie jako trener, 8 lat pracowała w Calipso, ciągle się rozwija i dokształca, na ścianach FITKA wisi ogrom certyfikatów i dyplomów, gdyż misją mojej bohaterki jest zająć się człowiekiem holistycznie. Tak jak mówi „sport czyści głowę”, uczy dyscypliny, pomaga oswoić się z porażkami, pokazuje, jak sobie z nimi radzić. Ewa to fighterka, mimo tego, że w jej życiu nie brakowało trudnych chwil, zawsze dążyła do realizacji celów! Śmieje się, że ma gryf w kręgosłupie i nie łatwo jest ją złamać!
Zapytana jak jej się żyje w Elblągu, wspomina, że jako 20 latka narzekała, że tu nic nie ma i wydawało jej się, że nie jest to miejsce dobre do życia. Teraz mówi, że absolutnie kocha to miasto. Uwielbia fakt, że wszyscy się tu znają, że ma tu swoich najbliższych przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Miasto z roku na rok pięknieje, mamy mnóstwo zieleni i moc atrakcji. A największą zmianą, którą dostrzega Ewa jest zmiana w społeczeństwie, rewolucja mentalna! Ludzie do siebie ciągną, starsi już nie zamykają się w domu, młodsi są otwarci na seniorów. W FITKU ćwiczą razem całe rodziny!
Ewa, jako rodowita Elblążanka, z żalem wspomina, moment, w którym Elbląg przestał być miastem wojewódzkim. Stracił wtedy tożsamość. Był zagłębiem produkcyjnym, m.in. podczas naszego spaceru, po miejscach, w których Ewa się wychowała), mijałyśmy zakład odzieżowy Renoma. Aż za serce ściska widok opuszczonych murów. Ewie brakuje basenu miejskiego na Dolince, ale wierzy, że miasto zyska dawny blask. Z niecierpliwością czeka na remont amfiteatru, cieszy się z odnowy muszli koncertowej.

 

Linki do Ewy:
https://www.fitek.elblag.pl/
https://www.facebook.com/FITEK-Studio-Zdrowego-Ruchu-111456080609109