Fotograf Elbląg

Paulina Szramke fotografia logo

Anita Pawlak

Kobieta, którą mam zaszczyt dziś przedstawić, korzysta z doby, która jakimś cudem trwa dłużej niż 24h… Przed Państwem Anita Pawlak. Oprowadziła mnie w piękny niedzielny wieczór po swoich ulubionych elbląskich zakamarkach i opowiedziała niesamowicie ciekawe historie z życia miasta. Pierwszym przystankiem był Park Planty, z tajemniczym wzniesieniem (każdy kojarzy chyba niedziałającą już niestety lodziarnię) z jego mroczną i tajemniczą historią. Anita urodziła się i wychowała w Elblągu. To właśnie ścieżkami tego parku od kilkunastu lat spaceruje do swoich ulubionych miejsc.

Swoje życie zawodowe zaczęła w powstającej w 1998 roku PWSZ, tam nauczyła się organizacji i zarządzania, miała swoich mentorów i zdobyła pierwsze doświadczenia. Praca ta dała jej doświadczenie, przygotowała do przygody w Urzędzie Miasta, gdzie ostatecznie objęła stanowisko kierownika w Biurze Wsparcia Przedsiębiorczości. Jej praca zawodowa pokrywa się z pasją, uzupełniała działania w trzecim sektorze, które przynoszą korzyść lokalnej społeczności. Stowarzyszenie Elbląg Europa, którego obecnie jest prezeską wspiera aktywność Elblążan, inicjatywy grup nieformalnych, promuje regionalnych twórców, motywuje do działania, daje wsparcie innym organizacjom w rozwoju. Każdy w mieście na pewno zna działania Stowarzyszenia m. in. Międzynarodowy Festiwal Wikingowie z Truso, Festiwal muzyki alternatywnej – Elbląg Rocks Europa, Elbląskie Święto Chleba, czy inicjatywa W55 – miejsce ze smakiem. Siedziba Stowarzyszenia mieści się na Wyspie Spichrzów w przepięknym budynku przy ulicy Warszawskiej 55.

Miałam ogromną przyjemność zobaczenia tego miejsca od środka! Zakochałam się w widoku na Starówkę – z tej perspektywy jeszcze nie miałam okazji jej podziwiać. Anita jest osobą niezwykle ciepłą, zaraża uśmiechem i dobrą energią. Prywatnie jest weganką i entuzjastką roślin, a jej dzień rozpoczyna się o 4:44 poranną medytacją i jogą. Z jej wewnętrznej potrzeby dbania o ludzi powstał kolejny projekt: przedsiębiorstwo społeczne Naturalna Żywność, sklep pomagający kupować naturalne produkty. Niezwykła wnikliwość i dbałość o szczegóły zaowocowały zgromadzeniem asortymentu, którego nie znajdziecie w supermarketach. Zdrowe, świeże, naturalne i w miarę możliwości lokalne produkty. Polecam spróbować!
Zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele ciekawych ludzi i inicjatyw dzieje się w Elblągu. Anita jest skarbnicą wiedzy, człowiekiem, który ma tak szeroki wachlarz zainteresowań, że można by tym obdzielić kilka osób! W swoim życiu doświadczyła 2 letniej emigracji i mimo tego, że dobrze sobie radziła w Wielkiej Brytanii, wróciła do swojego rodzinnego miasta, które nazywa Małym Amsterdamem. Patrząc na niedzielny, majowy bulwar, na którym gromadzą się mieszkańcy, gdzie można popływać po rzece i odpocząć na jej brzegu, zdecydowanie się przychylam do tego określenia.
Małe miasto, to nie powód do kompleksów, to powód do dumy i możliwości realnego wpływu na to, w jakim kierunku zmierza. Działaj lokalnie, myśl globalnie, nabiera realnego znaczenia.

 

http://www.elblageuropa.pl

https://www.facebook.com/sklep.naturalnazywnosc

https://www.facebook.com/W55miejscezesmakiem